Dekanın MesajıSevgili Öğrenciler,


Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kampüsünde yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, 1992 yılında 3837 Sayılı Yasayla kurulmuş ve 1993-1994 öğretim yılında öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır.


Modern kantin ve kafeterya, yemekhane, alakart restoran, mediko sosyal merkezi, öğrenci kulüp ofisleri, tenis kortları, kapalı yüzme havuzu, çim futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları gibi sosyal ve kültürel alanlara sahip yerleşkemiz siz kıymetli öğrencilerimiz için en iyi şartları sağlamaktadır.


Fakültemizde Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Mütercim Tercümanlık, Sosyoloji ile Felsefe Bölümlerinde eğitim-öğretim verilmekte; Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinin II. öğretimi de bulunmaktadır. Ancak Coğrafya ve Psikoloji Bölümlerinde henüz eğitim-öğretim gerçekleştirilmemektedir.


Eğitim teknolojileri ile destekli fakültemiz, teorik ve uygulamalı eğitimler için gerekli olan derslikler, amfiler ve laboratuvarlara sahiptir. 41 Yabancı uyruklu öğrenci olmak üzere 4386 öğrencisi bulunan fakültemiz kadrosunda şu an toplam 231 Öğretim Elemanı, 22 idari personel görev yapmaktadır.


Fakültemizin temel amacı, “Yarının Sosyal ve Fen Bilimcilerini” yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda, öğrenciyi merkeze alan ve 21. yüzyıl becerilerini kazandıracak eğitim anlayışı benimsenmektedir. Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz, yüksek lisans ve doktoralarını tamamladıktan sonra üniversitelere öğretim üyesi olarak atanabilecekleri gibi pedagojik formasyon eksiklerini tamamlayarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda ve özel okullarda öğretmen olarak da görev alabilmektedirler.


Fakültemizde hem Fen hem de Sosyal Bilimlerin aynı çatı altında buluşmuş olması disiplinler arası etkileşime olanak sağlamaktadır. Bunun sonucunda, akademisyen ve öğrencilerin kendilerini geliştirebilecekleri çoklu bakış açısına sahip bilimsel ve sosyal bir ortam oluşmuştur. Bu ortamda bilimsel araştırma ve faaliyetlerle donanımlı, alanında kendini geliştirmiş öğretim elemanları, bilgi ve tecrübelerini öğrencileriyle paylaşmakta; bilimsel ilkeleri evrensel düzeyde merkeze alan, kendisine ve yaşadığı topluma katkıda bulunmayı amaç edinmiş yaşam boyu öğrenen bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.


Siz değerli öğrencilerimizi, Fen Edebiyat Fakültesi ailesinin içinde görmekten duyduğum mutluluğu ifade ederken, yeni eğitim–öğretim döneminizde başarılar dilerim. Ayrıca, “Evrensel ve Milli Değerler” doğrultusunda hedeflerimizi gerçekleştirme sürecinde emek harcayan herkese en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

                        

                                                                                                                                      Prof. Dr. Yüksel ABALI 
                                                                                                                                                   Dekan

Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik